جهت ارائه خدمات سلامت روان از راه دور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس چه استانداردهايي را بايد رعايت کرد؟

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: دومین کنفرانس تله مدیسین

مشخصات فایل

قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تخفیف : 2000 تومان
بازدید : 30 نفر
نویسندگان:
طیبه نوری؛ مربی، گروه فن آوری اطلاعات سلامت، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
tayebeh.noori@yahoo.com
دکتر مریم احمدی؛ دانشیار، گروه مدیریت اطلاعات بهداشتی، دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی، دانشگاه علوم پزشکی ایران
M_ahmadi24@yahoo.com
دکتر کامبیز بهاء الدین بیگی؛ استادیار، مرکز تحقیقات انفورماتیک پزشکی، پژوهشکده آینده پژوهی در سلامت، دانشگاه علوم پزشکی کرمان
kambizb321@yahoo.com
اسماعیل مهرآیین؛ مربی،گروه فن آوری اطلاعات سلامت، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی زابل، ایران
es.mehraeen@gmail.com        
میثم رحمانی کتیگری؛ دانشجوی کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی، دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، ایران
 meysamrahmani1987@yahoo.com


چكيده:
امروزه استفاده از فن آوری سلامت روان از راه دور و قابلیت های فراوان آن جهت درمان اختلالات روانی ـ رفتاری در سطح بین المللی و جهانی یک واقعیت اجتناب ناپذیر است. خدمات سلامت روان از راه دور از طریق طیف وسیعی از فن آوری ها از جمله تلفن، اینترنت، پست الکترونیک و ویدئو کنفرانس به بیماران عرضه می شوند. با این حال خروجی های چند حسی و زمان واقعی، ویدئو کنفرانس را جذاب تر و جایگزینی مناسب برای سایر انواع فن آوری ها ساخته است.
انواع مختلفی از فن آوری ویدئو کنفرانس از نظر قابلیت و هزینه وجود دارد. مشخصه کلیدی در فن آوری های ویدئو کنفرانس مورد استفاده در خدمات سلامت روان از راه دور توانایی آن ها در پشتیبانی از مراقبت های ارائه شده به بیمار است. این قابلیت ارائه دهندگان مراقبت های بهداشت روان را قادر خواهد ساخت تا با بیمار خود ارتباط برقرار کنند و اطلاعات بیمار را مورد بررسی قرار داده و پاسخی مناسب و صحیح به شرایط وی دهند. همچنین این فن آوری باید قادر به حفظ محرمانگی اطلاعات، امنیت بیمار و پاسخگویی به مراکز بیمه و مراجع قانونی باشد.
 قبل از پیاده سازی هر برنامه سلامت روان از راه دور از طریق ویدئو کنفرانس بررسی و توجه به برخی عوامل ضروری امکان ایجاد یک سیستم کارآمد و موثر را به دور از اشتباهات رایج در پیاده سازی این گونه سیستم ها میسر می سازد. باتوجه به اینکه تاکنون در ایران مقاله مشابهی در این زمینه به چاپ نرسیده است اين مقاله در نظر دارد تا با انجام يک مرور جامع بر روي منابع و استانداردهاي موجود در جهان و مقالات منتشر شده درحوزه سلامت روان از راه دور، به شرح اصول ارائه خدمات از طریق فن آوری ویدئو کنفرانس بپردازدکه می‌تواند گام موثری در راستای افزایش آگاهی متخصصان در این زمینه و در نتیجه بهبود اثر بخشی و بکار‌گیری آن در درمان مشکلات روان از راه دور باشد.


واژه های کليدي:
سلامت روان از راه دور، ویدئو کنفرانس، استاندارد.


قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
طراحی سایت