مديريت دانش: ضرورتي براي پياده‌سازي موفق سيستم برنامه‌ريزي منابع سازمان

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هفتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 49 نفر
نویسندگان:
مجتبي شريعتي فر؛ كارشناس ارشد مديريت فناوري اطلاعات و معاون اداره كل فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري خراسان جنوبي
mojtaba.shariati@iran.ir
آزاده فيروزآبادي؛ دانشجوي كارشناسي ارشد علم اطلاعات و دانش شناسي  دانشگاه تهران
azadefiroozabadi@gmail.com
شهرام حيدرزاده؛ دانشجوي كارشناس ارشد مديريت فناوري‌اطلاعات مديركل فناوري‌اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري خراسان جنوبي
shahram.h.z@gmail.com
 
 
چكيده:
سيستم اطلاعاتي نوين و تكامل يافته برنامه‌ريزي منابع سازمان كه با ارائه راهكار يكپارچه‌سازي و مهندسي مجدد فرآيندها بدنبال ارتقاء سطح عملكري سازمان مي‌باشد، در چند سال اخير مورد توجه بسياري از سازمان‌ها دولتي و غيردولتي  كشور قرار گرفته است. اجراي توأم با موفقيت چنين سيستم‌هاي مستلزم بكارگيري مؤلفه استراتژيك سازمان، دانش مي‌باشد و بي‌ترديد بكارگيري مديريت دانش بعنوان تنها فرآيندي كه تمامي فعاليت‌هاي دانشي سازمان را دربرمي‌گيرد راهگشا خواهد بود. با توجه به این که سیاست‌های کلی و کلان کشور بر توسعه مبتنی بر دانش تاکید نموده‌اند و مشخصاً در قانون برنامه پنجم توسعه به تقویت نیروی انسانی دانش‌مدار، تسهیم اطلاعات، ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دانش اشاره شده و ازسوي ديگر استقرار سيستم‌هاي برنامه‌ريزي منابع سازمان یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین پروژه‌های توسعه سیستم مي‌باشد، از اين رو پژوهش حاضر بر‌آن است پياده‌سازي سيستم برنامه‌ريزي منابع سازمان را با رويكرد مديريت دانش تبيين نمايد. براي انجام اين تحقيق ادبيات موضوعي مرتبط با مديريت دانش و برنامه‌ريزي منابع سازمان اعم از تعاريف، عوامل كليدي موفقيت، چرخه حيات و همچنين پژوهش‌هاي انجام شده داخلي و خارجي مورد بررسي قرار گرفته و در نهايت ارتباط اين دو سيستم در قالب مفهوم مديريتِ دانش برنامه‌ريزي منابع سازمان ارائه شده است.

واژه‌هاي كليدي:
مديريت دانش، برنامه‌ريزي منابع سازمان، مديريتِ دانش برنامه‌ريزي منابع سازمان، سيستم‌هاي اطلاعاتيقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
 
طراحی سایت