Ex-Eval-Urban ، سیستمی خبره جهت ارزیابی عملکرد سازمانها(شهرسازی)

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هفتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 19 نفر
نویسندگان:
​افسانه لبیبی؛ کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، گروه مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد الکترونیکی
a_labibi@yahoo.com
چیترا دادخواه؛ استادیار، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران
dadkhah@eetd.kntu.ac.ir


چکیده:
دنیای امروز با انبوهی از مسائل تصمیم گیری مواجه است و سازمانها به مثابه  سیستمهای پویا و زنده همواره باید چگونگی عملکرد خود را با شیوه های جامع و با  دقت ارزیابی نموده و اثرات عملکرد خود را مورد سنجش قرار دهند. طولانی بودن زمان فرآیند ارزیابی، تغيير بعضي پارامترها از هنگام ارزيابي تا هنگام اجرا و عدم وجود پايه و اساس علمي وكارشناسي شده براي ملاكهاي مورد استفاده در فرآيند ارزيابي و در دسترس نبودن نیروی متخصصان از مشکلات موجود است. از اين رو هدف اين مقاله، طراحي سيستم خبره برای ارزیابی عملکرد سازمانها جهت كمك به تصميم گيريهاي مدیریتی سازمانها مي باشد. سيستم Ex_Eval_Urban(EXpert EVALuation URBANization ) طراحي شده قادر است با توجه به شاخص ها ی ارزیابی  و وزن هریک، عملکرد سازمانها بطور نمونه شهرسازی را از نظر كيفي ارزيابي نمايد. دانش های پایگاه دانش سیستم خبره   Ex_Eval_Urban  جهت ارزش دهی و تعیین پیشنهادات لازم توسط مصاحبه با خبرگان و مراجعه به مستندات موجود در زمینه شاخص ها، جمع آوری شده و نتایج حاصل از آن سبب افزايش عملكرد مدیران و دستياری برای مديران شهرسازی در رابطه با تصميم گيري هاي مهم شهری می باشد. سیستم طراحی شده امکان توزیع تخصص  را از طریق دستیار منابع به عنوان یک دستیار هوشمند یا مشاور فراهم می آورد و به صورت یک پوسته طراحی گشته  تا با تغییر دامنه، ارزیابی عملکرد هر سازمانی نیز به راحتی قابل انجام باشد.

واژ های کلیدی:
ارزیابی‌عملکرد، شاخص، شهرسازی،پشتیبانی تصمیم‌گیری، سیستم‌خبره


قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت