تهدیدات تلفن همراه و راهکارهای کاهش آسیب‌پذیری آن

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: چهارمین همایش ملی پدافند سایبری

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 31 نفر
نویسنده:
ناصر نامخواه


چکیده:
با توجه به اینکه همراه با هر فناوری و پدیده، آسیب‌پذیری‌های جدیدی ایجاد شده و کاربران را درگیر با مسائل امنیتی می‌نماید. تلفن همراه نیز که یکی از نوآوری‌های عصر حاضر هست از این مسئله مستثنا نیست.
امروزه حداقل به ازای هر کاربر در ایران دو سیم‌کارت توزیع ‌شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. تلفن همراه به‌عنوان یکی از آخرین نقطه‌های اتصال کاربران مورد علاقه جدی سیستم‌های اطلاعاتی و جاسوسی جمع‌آوری‌کننده از اطلاعات قرار گرفته است و با توجه به سخت‌افزار و نرم‌افزارهای بکار گرفته‌شده در آن به‌راحتی قابلیت جمع‌آوری اطلاعات صوتی و تصویری و محیطی و ... از اطلاعات خصوصی کاربران تا اطلاعات طبقه‌بندی گفته‌شده و رؤیت شده در محیط‌های طبقه‌بندی‌شده را دارا هست.
سهولت در مدیریت از راه دور این وسیله، مخصوصاً در نسل هوشمند باعث شده است بسیاری از سیستم‌های جاسوسی از آن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزار جاسوسی استفاده نموده و طرح اشلون نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر تولید اطلاعات در مبدأ بر روی آن حساب ویژه‌ای باز نماید.
در صورت عدم رعایت نکات امنیتی و ایمنی در استفاده از این وسیله الکترونیک که قابلیت اتصال به اینترنت (به‌عنوان رایج‌ترین پلتفرم ارتباطی) داشته و می‌تواند اطلاعات جمع‌آوری‌شده را از آن طریق ارسال و یا اینکه به‌عنوان میکروفون و دوربین همراه، اطلاعات به لحظه را جمع‌آوری و ارسال نماید.
به لحاظ قانونی همراه داشتن تلفن همراه در مراکز دارای اطلاعات طبقه‌بندی مهم و حساس و حیاتی ممنوع بوده و قوه قضاییه موظف به برخورد با خاطیان شده است. قبل از اینکه قوه قضاییه مجبور به برخورد قضایی با خاطیان گردد پیشنهاد می‌گردد کاربران با آشنایی و شناخت کامل از این ابزار، دانش عمومی امنیتی خود را افزایش داده و مانع از دسترسی دشمن به اطلاعات خصوصی و طبقه‌بندی شود.
در این مقاله به‌صورت توصیفی و علمی تلفن همراه مورد شناخت واقع ‌شده و راهکارهای ممانعت از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات مرتبط با تلفن همراه به‌صورت اجمال شرح داده می‌شود.

واژه های کلیدی:
تهدیدات تلفن همراه، تلفن‌های همراه هوشمند، طرح اشلونقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
طراحی سایت