نقش و اهميت فناوري اطلاعات درتوانمندي اساتيد و نيازمندي هاي آموزش مجازي

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: دومین کنفرانس دانشگاه الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 52 نفر
نویسندگان:
نفيسه رضائي؛ دانشگاه علوم پزشکي همدان
Nafis.rezaei@yahoo.com
محمود مظفري نسب؛ اداره کل زندانها و اقدامات تاميني و تربيتي استان همدان
Mahmudmozafari@yahoo.com                                               


 
چكيده:
امروزه فناوري اطلاعات و ارتباطات را مي توان به عنوان ابزاري نيرومند براي ارتقاي کيفيت و کارايي آموزش مورد استفاده قرار داد. . توسعه روزافزون ابزارهاي مبتني بر اين فناوريها و سرعت فراوان تطبيق آن با نيازمنديهاي انسان، موجب شده تا شکل جديدي از محيط يادگيري و تعاملي خلاق، فعال و فراگير ايجاد شود.  تحقيقات نشان داده نوآوري آموزشي و ايجاد تحول در نظام آموزشي و پرورشي بدون همراهي و پذيرش اساتيد ميسر نيست. پديده نوي فناوري اطلاعات و تأثيري که بر جنبه هاي گوناگون زندگي داشته به ظهور برخي تحولات بنيادي در روابط جوامع بشري منجر شده است. اين پديده با سرعتي چشمگير خواسته هاي بشر را تحت تأثير قرار داده و نيازهاي جديدي را به وجود آورده است.  در حال حاضر بسياري از كشورهاي پيشرو در زمينه ارتباط از راه دور ، در حال ايجاد و راه اندازي دانشگاه ها و كلاس هاي مجازي يا توسعه نظام هاي سنتي خود هستند به كارگيري اينترنت در امر آموزش بخصوص آموزش هاي آكادميك دانشگاهي جايگاه ويژه اي پيدا كرده و در مقايسه با سيستم هاي سنتي محبوبيت و كاربرد قابل توجهي كسب نموده است . در كشور ما نيز با توجه به مسايل و مشكلاتي كه جمعيت جوان كشور ما در رابطه با كنكور دارد و امكانات محدود دولتي كه ساخت و تجهيز يك ساختمان دانشگاهي را با مشكلات زيادي مواجه مي سازد به عنوان يك راه كار مدنظر قرار گرفته است. ايجاد و اداره اين موسسات علاوه بر فوايد بسيار آن از قبيل افزايش تعداد دانشجو ، حذف بسياري از موانع فيزيكي و جغرافيايي ، دسترسي سريع و مؤثر به منابع اطلاعاتي دنيا ، امكان برقراري ارتباط بيشتر و گسترده تر بين اساتيد و دانشجويان ، جذب اساتيد و نيروي انساني زبده و متخصص مورد نياز از سراسر دنيا ، حذف يا كاهش موانع و محدوديت هاي دست و پاگير اداري ، مشكلات و چالش هايي را نيز به همراه خواهد داشت . اما آن چه مسلم است ، دانشگاه هاي مجازي محل مناسبي براي ظهور و بروز استعدادها ، خلاقيت و نوآوري ها خواهند بود .


واژه های كليدي:
فناوري اطلاعات، اساتيد، دانشگاه الكترونيكي، آموزش مجازيقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
 
 
طراحی سایت