کاربرد وب 2 و شبکه های اجتماعی در آموزش الکترونيکي

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: نخستین کنفرانس دانشگاه الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 28 نفر
نویسندگان:
ليلا نعمتی انارکی؛ انشجوي دکتراي کتابداري و اطلاع رساني،دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران ،دانشکده علوم انساني
 Lnemati@yahoo.com
Lnematian2010@gmail.com
رويا پورنقي؛ دانشجوي دکتراي کتابداري و اطلاع رساني،دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران ،دانشکده علوم انساني
Poornaghe@yahoo.com


چکیده:
امروزه گسترش روزافزون دسترسي به سخت افزارها و نرم افزادهاي مناسب براي آموزش الکترونيکي، بخصوص توسعه جهان گستر وب، افق جديدي را براي موسسات آموزشي باز نموده است در نتيجه با توجه به مزاياي عمومي آموزش الکترونيکي و قابليت هاي ويژه آن در آموزش، به نظر مي رسد ادغام آن در برنامه هاي جاري آموزشي دانشگاهها اجتناب ناپذير است. از طرفي گسترش فوق العاده سريع دانش و اطلاعات در عصر حاضر، مفهوم آموزش مداوم در تمام عمر را معنايي تازه بخشيده و ضرورت آن را انکار ناپذير ساخته است. خوشبختانه رشد جهش وار ابزارهاي اطلاع رساني و جهاني شدن فناوري اطلاعات، بستري آماده ساخته که يادگيري در هر زمان و در هر مکان و مطابق با نياز يادگيرنده صورت پذيرد. ظهور و توسعه شبکه اينترنت نحوه ارتباطات بين افراد و بين سازمان ها را دگرگون ساخته و با ظهور اين پديده هاي ارتباطي، نيازهاي آموزشي جديدي نيز مطرح شده است.وب2 مرزهاي جديدي را براي توانمند سازي افراد و درگيري آنها در امر يادگيري فراهم کرده است. تکنولوژي هاي جديد آنلاين به افراد اجازه فيلتر کردن و کنترل محتويات، ايجاد محتواي جديدي( خود ويراستاري)، و ارتباط سريع ، اطلاع يابي و اشاعه اين اطلاعات به ديگر افراد را از طريق خدمات شبکه هاي اجتماعي فراهم نموده است علاوه بر آن فراگيران مي توانند به شکل گسترده اي محيط يادگيري خود را شخصي سازي نمايند.بنابراين با انقلاب در شبکه جهاني اينترنت و روي کار آمدن وب 2 ، ايده هاي ديگري نيز در زمينه آموزش روي کار آمد که به يادگيري الکترونيکي 2 ناميده شد که در اين مقاله به تشريح آن خواهيم پرداخت.  


واژه هاي كليدي:
وب ، وب 2، آموزش الکترونيکي، يادگيري الکترونيکي، شبکه هاي اجتماعيقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت