آموزش مجازی مراقبت بهداشتی و مدیریت بحران در حوادث غیر مترقبه

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: نخستین کنفرانس دانشگاه الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 64 نفر
نویسندگان:
آسیه درویش؛ مربی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران- کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات پزشکی
sedarvish@yahoo.com
 تهمینه صالحی؛ مدرس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران

 
 
چکیده:
با پيشرفت فناوري اطلاعات و ارتباطات و امکان برقراري ارتباط از طريق اينترنت، مقوله آموزش الکترونيکي به عنوان مهمترين نوع آموزش از راه دور در آمده است. از طرفی خدمات بهداشتی قابل ارائه از این طریق رو به رشد می باشد و  تعداد متقاضیان این گونه خدمات نیز روز به روز افزایش می یابد. یکی از مسائل عمده بهداشتی، مراقبت بهداشتی در حوادث غیر­مترقبه است. مطالعات نشان داده تدوین دوره های آموزشی برای تیم درمان و مردم به منظور ارتقای آگاهی آنان در نحوه مراقبت بهداشتی در موارد قبل و بعد از وقوع حادثه منجر به ارتقای اقدامات پزشکی و بهداشتی می شود.  لذا بررسی نقش آموزش الکترونیکی در این مقوله با توجه به پتانسیل موجود ، مورد توجه قرار گیرد.
این مقاله با مروری بر تأثیر ارائه برنامه های آموزش الکترونیک بصورت مجازی در زمینه مراقبت بهداشتی بر مدیریت بحران در حوادث غیر­مترقبه، عوامل موثر بر این امر را مورد مطالعه و بازبینی قرار می دهد. سپس با اشاره به دسترسی آسان به اینترنت و زیرساخت های مورد نیاز، به بررسی شاخه­های مختلف آموزش مراقبت بهداشتی قابل ارائه از طریق اینترنت از جمله آموزش به عموم مردم، آموزش به امدادگران، آموزش پیش از وقوع حادثه و  پس از وقوع حادثه می پردازد. در ادامه الزامات و چالشهای پیش­رو را تشریح نموده و در نهایت با جمع­بندی مطالب به ارائه عناوین راهکارهایی برای توسعه این امر در ایران خواهیم پرداخت.
 
واژه‌های کلیدی:
آموزش مجازی، مراقبت بهداشتی، حوادث غیر مترقبهقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
طراحی سایت