به سوی هوشمند شدن شهر تهران: محدودیت‌ها و چالش‌ها

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 60 نفر
سخنرانان:
امین رحمان­زاده؛ دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشگاه شهید بهشتی
Amin.rahmanzade@gmail.com
آصف نیسی مینایی؛ دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشگاه شهید بهشتی
a.minaei@mail.sbu.ac.ir
حسن حقیقی؛ دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشگاه شهید بهشتی
h_haghighi@sbu.ac.irچکیده:
افزایش روزافزون خواسته‌ها، نیازها و مشکلات در شهر تهران و ضرورت بهره‌گیری از خدمات فاوا برای رفع این موارد، نیاز به یک برنامه‌ریزی و رویکرد علمی و سیستماتیک را طلب می‌کند. مفهوم شهر هوشمند می‌تواند پاسخی به این موارد باشد. شهر هوشمند تعاریف مختلفی دارد و برای آن هنوز تعریف یکتایی قابل ارائه نیست. می‌توان گفت شهری هوشمند است که استفاده از فاوا در آن موجب بهینه شدن کارایی و اثربخشی فرآیندها، فعالیت‌ها و خدمات لازم و مفید شهری است. شهر هوشمند یک SoS شهری است که رفتار خود را در پاسخ به تغییرات در محیط اصلاح می­کند، اجزای مختلف خود را نظارت کرده و مطابق با تغییر حالات صورت گرفته برای رسیدن به هدف مطلوب عمل خواهد کرد.
از سوی دیگر، در هر طرح و پروژه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تعیین محدودیت­ها و چالش­های اجرا از اقدامات اولیه به شمار می­رود. شناسایی محدودیت‌ها و چالش‌ها در مدیریت مخاطرات پروژه، تعیین محدوده مناسب آن و تنظیم دیدگاه‌ها، اهداف و سیاست‌های ذی‌نفعان مفید خواهد بود. در این مقاله، تلاش شده است تا با بررسی منابع مختلف داخلی و خارجی، محدودیت­ها و چالش­های بالقوه در هوشمندسازی شهر تهران استخراج شوند. در راستای سهولت بررسی، این چالش­ها و محدودیت­ها در چهار دسته طبقه­بندی شده­اند. این دسته­ها شامل سیاسی/حقوقی/قانونی، اجتماعی/فرهنگی، مالی/اقتصادی و فنی می­شود. در برخی موارد، راه­حل­هایی نیز جهت برخورد با محدودیت یا چالش بیان شده، ارائه خواهد شد.

واژه‌های کلیدی:
شهر هوشمند، چالش‌ها و محدودیت‌


قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت