تاثیر فناوری اطلاعات بر رفتار حرفه ای حوزه منابع انسانی استانداری تهران

ویژه

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 72 نفر
نویسندگان:
سارا آهنگر
دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی _ تحول دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال 
saraahangar@gmail.com


چکیده:
فناوری اطلاعات و رفتار حرفه‌ای موضوعاتی است که بر بیشتر سازمان‌های ایرانی تاثیر گذاشته است و اگر چه در مورد هر یک از این دو موضوع، تحقیقاتی گسترده در سراسر دنیا انجام گرفته است، اما تحقیقات تجربی اندکی در مورد ارتباط بین این دو، به ویژه تاثیر فناوری اطلاعات بر رفتار حرفه‌ای حوزه منابع انسانی وجود دارد. این تحقیق تاثیر فناوری اطلاعات را بر رفتار حرفه‌ای حوزه منابع انسانی استانداری تهران، مورد بررسی قرار می‌دهد.
تحقیق حاضر ترکیبی از تحقیق کتابخانه‌ای و میدانی است. روش پژوهش در این مطالعه روش "کمی است" با تکنیک "پیمایشی" می‌باشد. همچنین این تحقیق بر حسب هدف در گروه تحقیقات "کاربردی" جای می‌گیرد. لازم به ذکر است در این پایان نامه از ابزار پرسش‌نامه برای گردآوری اطلاعات استفاده شده است.
بر اساس نتایج حاصله از تحقیق، فناوری اطلاعات بر شاخص‌های مختلف رفتار حرفه‌ای حوزه منابع انسانی تاثیرات متفاوتی دارد. بدین صورت که بکارگیری فناوری اطلاعات، سطح پاسخگویی، و سطح استقلال اطلاعاتی، و سطح ارتباطات خارج از سازمان را افزایش می‌دهد، که بر طبق فرضیه ‌های یک و دو و سه محقق می‌باشد، ولی بر خلاف فرضیه شماره چهار بکارگیری فناوری اطلاعات ، تاثیر قابل ملاحظه ای بر فعالیت‌های تحول آفرین ( دگرگون ساز) ندارد.

واژه های کلیدی: فناوری اطلاعات، رفتار حرفه ای در مدیریت منابع انسانی، مدیریت منابع انسانی، فعالیت ‌های تحول آفرین ( دگرگون ساز)، مدیریت منابع انسانی الکترونیک.


قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.
 
طراحی سایت