دولت الکترونیک: الزامی برای دولت ها جهت اداره موثر امور عمومی در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: ششمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 612 نفر
نویسنده:
حامد محمدی؛ کارشناس امور اداری شرکت گاز استان مازندران، دانشجوی دوره دکتری مدیریت دولتی
Mohammadi.h.16@gmail.com
 

چکیده:
امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مهم ترین ابزار استراتژیک برای مدیریت و اداره جامعه در جنبه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی محسوب می گردد. در شروع هزاره سوم، فناوری اطلاعات به عنوان عمده ترین محور تحول و توسعه در جهان مطرح شده و دستاوردهای ناشی از آن نیز به گونه ای با زندگی مردم عجین گردیده که روی گردانی و بی توجهی به آن، اختلال عظیم را در جامعه به وجود می آورد. در این نوشتار مدل جدید بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش دولتی که توسط هکس(2002) ارائه شده و بر ابعادی همچون بهبود فرآیندهای درونی دولت، ارتباط با شهروندان و ارتباط با موسسات و نهادهای دولتی و غیرانتفاعی تمرکز دارد، به عنوان چارچوب نظری مطالعه در نظر گرفته شده است. نگارنده بر این باور است که ارتباطات و تعاملات در مدل فوق هنگامی از اثربخشی لازم برخوردار خواهد بود که در یک چارچوب کلان به نام "حکومت الکترونیک" یا "حکمرانی الکترونیک" قرار گیرد و سپس چارچوب نظری مطالعه با افزوزدن این عامل، بسط داده شده و مدل مفهومی ارائه می گردد. همچنین در این نوشتار سعی شده است تا نمادهای دولت الکترونیک و  مراحل پیاده سازی آن طبق مدل سازمان ملل، مورد اشاره و بررسی قرار گیرد.
 
واژه های کلیدی:
فناوری اطلاعات و ارتباطات، دولت الکترونیک، مدیریت دولتی، حکومت الکترونیک.قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت