تبيين اثرات اخلاقي فناوري اطلاعات و ارتباطات بر سلامت منابع انساني

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: ششمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 437 نفر
نویسندگان:
دکتر محمد لگزیان؛ دانشيار گروه مديريت
M-lagzian@um.ac.ir
محمد رسول حشمتي؛ دانشجوی کارشناسی ارشد مديريت بازرگانی
Rasoul.heshmati_mgr@yahoo.com

 
چکيده:
امروزه به دليل پيشرفت­هاي فناوري اطلاعات، كسب و كارها دگرگون شده و به­سمت الكترونيكي شدن پيش مي رود. علي­رغم وجود برخي مزايا در سازمان الكترونيكي نسبت به سازمان سنتي، معايب و چالش­هاي متعددي نيز وجود دارد كه از جمله­ی آن­ها می­توان به چالش­های مرتبط با امنیت شبکه و اطلاعات، اینترنت، دست­یابی به ایمیل، شنود مکالمات، کپی­رایت غیرقانونی، تنزل محتوای شغل و ... اشاره کرد. لذا مقاله­ي حاضر با هدف طراحي يك رابطه­ي مفهومي كه مبين تبعات منفي به­كارگيري فناوري اطلاعات بر سلامت جسماني و رواني منابع انساني مي­باشد، به آن­ها می­پردازد. در اين راستا، با بررسي انواع اثرات اخلاقي فناوري اطلاعات بر سلامت رواني كاركنان كه شامل سه مؤلفه­ي حريم خصوصي، حقوق مالكيت معنوي و كيفيت زندگي مي­باشد، اين رابطه تبيين شده است و اثر فناوري بر سلامت رواني به­صورت غير مستقيم نمايان می­شود؛ سپس با بيان و بررسي چند نوع بيماري جسمي، اين اثر به­صورت مستقيم بر سلامت جسمي منابع انساني مورد توجه قرار خواهد گرفت.
 
واژه های کلیدی:
فناوري اطلاعات، سازمان الکترونیکی، منابع انسانی، اخلاقيات، حريم خصوصي، حقوق مالكيت معنويقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت