بهینه‌سازی شبکه‌های همراه با استفاده از خوشه بندی در داده‌کاوی

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: ششمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 435 نفر
نویسندگان:
محمدرضا دهقانی محمودآبادی؛ مدرس، گروه برق وکامپیوتر، دانشگاه ازاد اسلامی واحد اشکذر، یزد،
Mohammad347@gmail.com
محمدحسین اعظمی‌راد؛ مربی، گروه کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، یزد
mhazamir@yahoo.com
 

چکیده:
شبکه همراه متشکل از تعداد زیادی گره کوچک است. در هر مرکز تعدادی گره وجود دارد. که به شدت با محیط فیزیکی تعامل دارند. گره‌ها اطلاعات محیط را گرفته و از طریق مراکز واکنش نشان می‌دهند. هر گره به طور مستقل و بدون دخالت انسان کار می‌کند و نوعاً از لحاظ فیزیکی بسیار کوچک است و دارای محدودیت‌هایی در قدرت پردازش، ظرفیت حافظه، منبع تغذیه و غیره می‌باشد. این محدودیت‌ها مشکلاتی را به وجود می‌آورد که منشأ بسیاری از مباحث پژوهشی مطرح در این زمینه است. شبکه همراه از پشته پروتکلی شبکه‌های سنتی پیروی می‌کند ولی به خاطر محدودیت‌ها و تفاوت‌های وابسته به کاربرد، پروتکل‌ها باید بازنویسی شوند. داده‌کاوی می‌تواند گره‌ها را خوشه بندی نموده تا پویایی و سرعت استفاده از داده‌ها را برای ارسال به نودها و یا گیرنده‌های متفاوت افزایش دهد. در این مقاله روش‌های پویایی و سرعت شبکه‌های همراه با استفاده از داده کاوی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

واژه های کلیدی:
 شبکه‌های همراه، خوشه بندی، نود بی سیم، داده کاوی، ردیابی.قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت