بررسي نقش فناوری RFID در مدیریت زنجیره تامین

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: ششمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 445 نفر
نویسندگان:
 علی اکبر حدادی هرندی؛ کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات پژوهشکده حمل و نقل
aharandi@gmail.com
دکتر قاسمعلی بازایی؛ ضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مركزي
bazaee.ali@gmail.com
سحر اسماعيلي؛ هنرآموز كامپيوتر و فناوري اطلاعات آموزش و پروش شهرتهران
saharesmaeili61@yahoo.com
احد رجایی؛ مدیر پشنیبانی فنی معاونت سیمای صدا و سیما
ahadrajaee@gmail.com
 
                                                              
چکیده:
فناوری شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) پتانسیل دگرگون کردن کارایی، دقت و امنیت زنجیره تامین با اثر قابل توجه بر سود آوری کلی را دارد. تخمین زده می شود که بازار محصولات و خدمات RFID در چند سال آینده به طور چشمگیری افزایش یابد. علی رغم این روند، موانع عمده ای برای پذیرش RFID در زنجیره تامین وجود دارد. در حالی که سیستم های RFID چند دهه است که وجود دارند، فناوری مدیریت زنجیره تامین هنوز نوظهور است. از جمله چالش ها و موانع پیش روی پیاده سازی RFID در زنجیره تامین می توان به مواردی نظیر هزینه، فناوری، استانداردها، حریم شخصی و امنیت و مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار اشاره کرد. در این مقاله ضمن توصیف مدیریت زنجیره تامین و معرفی فناوری RFID به بررسی نقش آن در مدیریت زنجیره تامین و تشریح لزوم مهندسی مجدد فرآیند کسب وکار در پیاده سازی این فناوری می پردازیم.

واژه های کلیدی:
فناوری شناسایی فرکانس رادیویی (RFID)، مدیریت زنجیره تامین(SCM)، بازمهندسی فرآیندهای کسب وکار (BPR)، چالش ها ، استانداردهاقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت