پدافند سایبری در هوشمند سازی زیرساخت های سایبری و وابسته به سایبر کشور

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: همایش فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 123 نفر
نویسنده:
هادی کریمی نیسیانی؛ کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم افزار


چکیده:
اینترنت اشیا (IoT) در بسیاری از حوزه ها بر زندگی روزمره ما اعم از دستگاه های کوچک پوشیدنی، سلامت، صنعت، بهداشت، ارتباطات و ... تاثیر فراوان دارد. علاوه بر این موارد در نسل جدید صنعت، راهکار اینترنت اشیا در محیط های صنعتی (IIoT) منجر به توسعه سیستم های نوآورانه و کارآمد با هدف افزایش بهره­وری عملیاتی و کاهش چشمگیر هزینه های تولید شده است. در نتیجه این فناوری، طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی اینترنت اشیا، تحت چارچوب های متفاوتی به وجود آمده است که همین چالشهای امنیتی فراوانی را برای افراد مصرف کننده این خدمات در سطوح مختلف به وجود آورده است.
تجهیزات در اینترنت اشیا در دو حوزه عمده بکار می روند:
•          زیرساخت های حیاتی و حساس مانند استخراج/تولید/توزیع انرژی، حمل و نقل و حوزه های صنعتی.
•          زیرساخت های شخصی مانند تجهیزات پزشکی شخصی، اتومبیل ها، کنترل تجهیزات و سرگرمی در    منازل.
زیرساخت های حیاتی هدف جذابی برای جاسوسی، حملات اختلالی مانند منع سرویس و سایر اقدامات مجرمانه و تروریستی هستند و از سوی دیگر اشیا متصل به اینترنت که دربردارنده اطلاعات حساس شخصی هستند اهداف اولویت داری برای مجرمین سایبری و سارقان هویت به شمار می آیند. به عبارت دیگر مفهوم اصلی که اینترنت اشیا را بسیار قدرتمند می سازد – توانایی به اشتراک گذاری اطلاعات به همه کس و همه چیز در هر زمان – آن را از نظر امنیت و در سطح ملی و زیرساختی از نظر پدافند سایبری، در معرض تهدیدهای جدی قرار می دهد.
در این مقاله ابتدا اینترنت اشیا و اینترنت اشیا در حوزه صنعتی بصورت کلان مورد بررسی قرار میگیرد و سپس برخی از تهدیدات و آسیب پذیریهای اجزای مختلف این فناوری بیان می گردد. در انتها، برخی از راهکارها برای ارتقای امنیت و پدافند سایبری بطور اخص در موضوع اینترنت اشیا صنعتی مورد استفاده در زیرساختهای حیاتی و حساس بیان می شود.


واژه های کلیدی:
اینترنت اشیا، اینترنت اشیا صنعتی، امنیت و پدافند سایبری، زیرساخت های حیاتی و حساس، تهدیدات، آسیب پذیریها، مخاطراتقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت