مدل نظری ارزیابی امنیت اطلاعات دولت الکترونیک ایران

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: همایش فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 91 نفر
نویسنده:
مصطفی رامندی؛ دکترای تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات- رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران


چکیده:
هم راستا قراردادن کليه امور، فرايندها و فعاليت‌ها با جامعه اطلاعاتي در بستر فناوري اطلاعات و ارتباطات، به نوعي حرکت بسوي حاکميت فناوري اطلاعات است دولت الکترونيک از جمله الزامات اساسي جامعه اطلاعاتي و نهادينه شدن حاکميت فناوري اطلاعات است و ارزیابی امنیت اطلاعات در این فضا ضرورتی اجتناب ناپذیر است. هدف اين تحقيق ارايه یک مدل نظری متقن و معتبر براي ارزیابی امنیت اطلاعات دولت الکترونيک در نیل به يک جامعه اطلاعاتي است. با مطالعه و بررسي آخرين دستاوردها و تجربه‌هاي موفق جهانی در اين حوزه و تحقيق در زمينه قوانين و مقررات، برنامه ها و اسناد راهبردي و لحاظ مقتضیات حاکم بر فضای تبادل اطلاعات کشور، پيشران­ها و موانع، مدل مناسب، ارايه خواهد شد. سپس مشخصات، مولفه­ها و معیارهاي مربوط به مدل به بوته آزمون روايي، پايايي و اعتبار سنجي از نظر خبرگان امر سپرده مي‌شود. به منظور سنجش ميزان اعتبار، صحت و قابليت اتكاي مدل، باروش ديماتل، در خصوص سلسله مراتب نفوذ، اهمیت و رتبه‌بندي مولفه ها و معیار و پارامترهاي اساسي سازنده مدل پيشنهادي تصميم‌گيري خواهد شد و خروجي‌هاي تحقيق عبارت خواهند بود از تاثیرگذارترین و مهم ترین مؤلفه­ها و معیارهای مدل به همراه دیاگرام لایه­بندی آن. نتيجه اين فرايند، مدل نهایی معتبر مورد تاييد خبرگان خواهد بود.


واژه های کلیدی:
امنیت اطلاعات، مدل ارزیابی، دولت الکترونیکقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود. 
طراحی سایت