کيفيت داده و لزوم طراحي پلتفرم داده بزرگ در هوشمندي کسب و کار

منتخب

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: همایش فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : doc
بازدید : 367 نفر
نویسندگان:
 ​نجمه ملايي؛ کارشناس ارشد مديريت صنعتي، دانشگاه علامه طباطبايي، گروه مديريت صنعتي، تهران، ايران
عباس طهماسبي کارشناس ارشد مهندسي سيستمهاي اقتصادي اجتماعي،دانشگاه جامع امام حسين (ع)
Abbas.tahmasebi@gmail.com


چکیده:
هوش کسب و کار به استناد پايگاه‌هاي ذخيره‌سازي داده‌ها و تحليل آن به تصميم‌گيري در فعاليت‌هاي هوشمند تجاري و کسب و کار کمک مي‌کند. امروزه داده‌هاي به دست آمده در هر صنعت و کسب‌و‌کاري به عنوان يک عامل مهم از توليد در کنار کار و سرمايه تلقي مي‌شوند. در اين پژوهش «فناوري‌هاي داده بزرگ» به مجموعه‌اي از زيرساخت‌هاي جمع‌آوري داده، ذخيره‌سازي داده، رويکرد تجزيه‌و‌تحليل داده، مصورسازي داده، خودکارسازي داده، امنيت و حريم خصوصي، استفاده از داده، سيستم پشتيبان تصميم و انتشار داده تقسيم شده است. چالش‌هاي ناشي از عدم کيفيت داده نيز به دو دسته چالش‌هاي داخلي و خارجي تقسيم شده‌اند. مطابقت چالش‌هاي خارجي بي‌کيفيتي داده‌ها با فناوري‌هاي داده بزرگ از يک‌سو و دستيابي به هوش کسب و کار از سوي ديگر طراحي پلتفرم داده بزرگ در کسب و کار را ضروري ساخته است. در پلتفرم داده بزرگ پيشنهادي با توجه به دو فاکتور شناخت حوزه‌هاي داده در کسب وکار و سنجش ميزان آمادگي کسب وکار، از هر يک از فناوري‌هاي داده بزرگ، نرم‌افزار و سخت‌افزار متناسب انتخاب مي‌گردد. قابل ذکر است چالش‌هاي داخلي بي‌کيفيتي داده‌ها با ميزان آمادگي کسب و کار مرتبط بوده و نسبت به چالش‌هاي خارجي مهمتر مي‌باشند.
 
 
 
واژه های كليدي:
کيفيت داده، پلتفرم داده بزرگ، هوشمندي کسب و کار.قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.

 
طراحی سایت