چالش های شهر هوشمند در ایران

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 94 نفر
نویسندگان:
محمد مهدی برادران؛ دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری، دانشگاه فردوسی
mahdi.baradaran@gmail.com
محمد حسین کاظمی اندریان؛ کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای، دانشگاه علامه طباطبایی
Mh.kazemi.a@gmail.com


چکیده:
در دهه های اخیر پارادایم شهر الکترونیک که به معنای گسترش مبحث فناوری اطلاعات در گستره یک شهر می باشد با هدف مدیریت بر ساختارهای کلان و پیچیده شهری و رهایی از مشکلات و نارسایی های آن در مدیریت شهری مطرح گردیده است. با این حال، اخیراً پارادایم شهر الکترونیک در حال تکامل و گذار به پارادایم شهر هوشمند می باشد. شهر هوشمند علاوه بر دارا بودن ویژگی های شهر الکترونیک، افق های نوینی را در برنامه ریزی و مدیریت شهری، پیش روی تصمیم سازان و تصمیم گیران شهری قرار داده است. اما در مسیر تحقق و حاکمیت این پارادایم در شهرهای کشور، چالش ها و موانعی وجود دارد که پژوهش حاضر در پنج عنوان: چالش پارادایمی، چالش مدیریتی، چالش حقوقی، چالش امنیت اطلاعات و چالش فرهنگی، به توضیح و تبیین آنها پرداخته و در نهایت راهکارهایی را جهت تسریع در رفع این موانع پیشنهاد نموده است.

واژه های کلیدی:
شهر هوشمند، شهر الکترونیک، دولت هوشمند، زیرساخت های فناوری، پارادایم، مدیریت دولتی، مدیریت شهریقیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
 
طراحی سایت