سازماندهی گروههای مردم نهاد در بستر سامانه هشدار و تخمین سریع خسارات زلزله (WARED)

توضیحات کوتاه

ارائه شده در: هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی

مشخصات فایل

قیمت : 2000 تومان
نوع فایل : docx
بازدید : 97 نفر
سخنرانان:
علی آبسالان 
absalan@mashhad.ir
عباس کنگی
A.kangi.geology@gmail.com


چکیده:
    سامانه WARED یک نرم افزار در محیط اینترنت می باشد که بصورت اتومانیک هر 30 ثانیه یکبار اطلاعات زمین لرزها را از مرکز لرزه نگاری ایران دریافت می کند. این اطلاعات طی چند ثانیه پردازش شده و نقشه های ارزیابی خسارت به اجزای مختلف شهر (مانند ساختمانها، بیمارستانها، پلها و ...)  بصورت لایه لایه از طریق سایت سامانه در اختیار گروه های امداد و نجات قرار می گیرد. گروه های امداد و نجات علاوه بر دریافت ارزیابی های سامانه از میزان خسارات احتمالی، توانایی آن را دارند مشاهدات میدانی خود از خسارات واقعی ناشی از زلزله را بر روی سامانه قرار دهند. همچنین سامانه با سازماندهی گروه های داوطلب مردمی، امکان استفاده افراد آسیب دیده از گروه های پر انرژی، با انگیزه و توانمند را ممکن می سازد.
    سامانه WARED با 3 هدف کاهش تلفات انسانی­، یکپارچه سازی امدادرسانی و ارسال اطلاعات ضروری برای مدیریت شهری و گروه های مردم نهاد، در محدوده زمانی پس از وقوع زلزله طراحی شده است. این سامانه دارای چهار ویژگی شاخص می باشد که عملکرد آن را با سایر سامانه ها متفاوت می سازد (آبسالان و کنگی 1393).
1-توانایی فعالیت با حداقل اطلاعات دریافتی  2- عدم نیاز به نصب تجهیزات پر هزینه (شتاب سنج). 3- قابلیت عملیاتی سازی در طی زمان کوتاه (6 ماه). 4-  بومی سازی شده با شرایط پیچیده و بی نظم حاکم بر شهرهای غیر آماده.
    سامانه WARED توسط شرکت دانش بنیان پژوهشگران رخدادهای طبیعی طوس طراحی و در بهمن 1393 در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد مورد استفاده قرار گرفته است (Absalan and Kangi 2014). این سامانه قابلیت آن را دارد تا بصورت گسترده در سایر شهرهای ایران و کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار گیرد.
 
واژه های کلیدی:
سامانه WARED، مدیریت بحران زلزله، گروه های مردم نهاد، فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد.قیمت این مقاله 2000 تومان می باشد که می توانید بصورت آنلاین پرداخت کرده و دریافت نمایید.
برای خرید بر روی کلید خرید و دانلود در زیر کلیک نمایید و سپس بر روی کلید تکمیل و پرداخت خرید کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت آنلاین ، فایل برای شما قابل دانلود خواهد بود.


 
طراحی سایت